Кількість дітей пільгового контингенту по закладу дошкільної освіти №32 станом на 01.09.2023

Пільгова категоріякількість дітей
Діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС0
Діти з інвалідністю2
Діти з багатодітних родин2
Діти – напівсироти0
Діти одиноких матерів (батьків)0
Діти – сироти0
Діти, позбавлені батьківського піклування0
Діти з малозабезпечених родин1
Діти військовослужбовців - учасників АТО/ООС2
Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обовязків0
Діти, які виховуються у родинах, де батьки мають інвалідність1
Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів0
Діти із сімей внутрішньо переміщених осіб5
УСЬОГО ДІТЕЙ14

Робота закладу дошкільної освіти з вихованцями пільгових категорій

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:- ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

1. ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані
  2. довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,
  3. довідка про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до районного Управління освіти.

Педколектив закладу дошкільної освіти на чолі з відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:

• забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти, сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної поліції та інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:

• забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо.

Офіційний статус дітей пільгового контингенту в дитячому закладі мають:

• Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
  • Діти напівсироти
  • Діти-інваліди
  • Діти постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС
  • Діти учасників бойових дій
  • Діти військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків
  • Діти шахтарів, які загинули під час виконання службових обов'язків
  • Діти з багатодітних сімей
  • Діти з малозабезпечених сімей

З даними дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

• налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;
  • збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в районне управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;
  • консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;
  • збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;
  • обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;
  • посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;
  • співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;
  • консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;
  • створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»
  • ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;
  • соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

Батькам та опікунам надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією дозвілля дітей пільгового контингенту.

Для встановлення соціального статусу дитини батькам, або особам, що їх замінюють, необхідно надати наступні документи:

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

• ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  • ідентифікаційний код дитини та опікуна;
  • ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);
  • свідоцтво про смерть батьків;
  • рішення райвиконкому (суду) про призначення опіки
  • про закріплення житла
  • про закріплення майна
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав.

для дітей-напівсиріт:

• ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  • свідоцтво про смерть одного з батьків.

для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:

• ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  • довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

для дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

• ідентифікаційний код дитини;
  • посвідчення, що підтверджує статус постраждалого від ЧАЕС;
  • посвідчення та паспорт того з батьків, хто має статус (1, 2, 11 стор.);
  • довідка про склад сім'ї;
  • довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

· для дітей-інвалідів:

• ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  • посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

· для дітей з багатодітних родин:

• довідка про склад сім'ї;
  • посвідчення багатодітної родини.

Для дітей пільгових категорій встановлюються пільги на оплату за харчування в закладі дошкільної освіти згідно нормативних документів.