Булінгу можна протистояти: 6 способів


Пропонуємо вашій увазі п’ять стратегій, які допоможуть вберегти дитину від цькування, або ж припинити булінг, який вже почався.


  1. Говоріть про це. Станьте ближче до дітей, розкажіть про цькування, яке могло бути у вашому минулому. Якщо після вашої відвертості дитина відкрилась і поділилась проблемою, не забудьте її похвалити, адже така дія потребує сміливості. Поговоріть і з класним керівником, аби з’ясувати, яким чином навчальний заклад може вплинути на ситуацію.

  2. Продумайте захисні слова. Придумайте декілька фраз, типу: «Відчепися», «Дай мені спокій», або більш влучні.

  3. Нейтралізуйте приманку. Якщо існує певний фактор, який привертає увагу агресорів, спробуйте, по можливості, прибрати подразник. Наприклад, якщо у дитини забирають гроші, запакуйте їй з собою обід.

  4. Порадьте зібрати однодумців. Нагадайте, що компанію з двох чи трьох підлітків чіпатимуть з меншою вірогідністю, ніж тих, хто тримаються одинаками. Коли є проблемна ситуація, краще триматися разом.

  5. Зберігайте спокій та бережіть себе. Якщо хуліган образить, інколи кращий захист – зберігати спокій. Подіяти може ігнорування, бо це та реакція, на яку менш за все чекають.

  6. Не з’ясовуйте стосунків самостійно. Звісно, перше бажання батьків – розібратися з хуліганом та змусити його відповідати за свої дії, в ідеалі – ще б його батьків притягти до відповідальності. Але це погана ідея. Якщо ви хочете говорити з ними, то робіть це з посередником – хтось з адміністрації школи чи психолог. У разі фізичного насилля – звертайтесь до правоохоронних органів.

Як розпізнати жертву?


Дитина замикається в собі, плаче без пояснень, втрачає апетит, не цікавиться звичайними для неї речами, стає флегматичною. Якщо насилля тривале, то значно віддаляється від родини, часто гуляє наодинці, з'являється агресія. У разі відвертої розмови може відкритися, розказати про образу і запитати, чи то є правдою, що про нього сказали.


Булінг – завжди тристоронній: його учасниками є агресор, жертва і той, хто спостерігає. І небезпека тут чекає не тільки на жертву, яка зазнає серйозних фізичних та психологічних травм. Агресивна поведінка булерів може спричинити деформацію їхньої психіки – вони не виявляють співчуття до своїх жертв, засвоюють модель спілкування з позиції сили, весь час шукають способів самостверджуватися і панувати. А спостерігачі постійно відчувають провину і власне безсилля.


Наш дитячий садок також не стоїть осторонь проблеми булінгу,дитячої агресії,насиллю. На постійній основі,регулярно з дітьми проводяться психологічні ігри на запобігання та подолання агресії,ігри для зменшення тривожності. Дуже важливо дружбу описати, як позитивні особисті стосунки людей, засновані на взаємної прив’язаності, духовній близькості, спільних інтересах, відданості людей, повній довірі. Розказати,наскільки дружба важлива в житті кожної людини. Тому в нашому дитячому садку особливе місце займають ігри та вправи на згуртування колективу,зближення вихованців. Педагогічний колектив постійно підвищує свою компетентність з даного питання,проводячи тренінги та семінари,круглі столи.


Порядок реагування на доведені випадки булінгу(цькування) в закладі дошкільної освіти та відповідальність осіб,причетних до булінгу (цькування)


1. Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу(цькування),визнала, що це був булінг(цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка,то керівник закладу дошкільної освіти в обов'язковому порядку повідомляє про це уповноваженим підрозділам:

- відділу поліції ГУНП України в Харківській області;

- службі у справах дітей Харківської міської ради Харківської області.

2. У разі,якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг(цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

Кiлькiсть переглядiв: 474